Pandeemia-postitus

Posted by
Lugemisele kuluv umbkaudne aeg: 4 minutit

Niisiis, koroona-shmoroona, eks tuleb sellest võtta sõna igal blogisfääri kuuluda tahtval isikul. Pandeemia, isolatsioon, paanika ja kõike muud. Pikalt ei hakkaks analüüsima, et millega täpsemalt tegu on või miks kõik paha on ja kuidas ühe finants-blogi’ga peaks koronts üldse kokku minema, ehk teate juba ise ka.
Milleks, siis see postitus? Aga otseloomulikult, et natukene chip-in’ida, et aidata abivajajaid ja pakkuda kontsentreeritud kujul informatsiooni kõikidele mu uhketele lugejatele.

Enne veel kui lükkame jutumasina tööle, vastaks ära mõned eff aaa kjuu’d või siis lihtsalt KKK’d.

K: Kas sa müüsid korontsi hirmus kõik oma aktsiad maha?
V: Ei, ei müünud midagi, tegin hoopis rekordilise sissepaneku oma portfelli ja laienesin mitmetesse firmadesse.

K: Kui miinuses sa oled?
V: Iga päevaga aina rohkem ja rohkem, praeguse seisuga kusagil 30% kandis on minu raha nelja tuule poole läinud, nagu laulis Taukar.

K: Kas plaanid juurde osta?
V: Jah, nii palju kui võimalik.

K: Millal?
V: Koguaeg, ausalt, kuulasin äripäeva raadiot (Investor Toomase tundi kui täpne olla) ja terve äripäeva börsitoimetus oli ühel meelel, et Toomas pole kunagi suutnud ajastada täpselt ja püüda kukkuvat nuga, seega miks peaksin minagi üritama ajastada meeletult. Pigem korrigeerin igalt hinnatasemelt proportsionaalseid oste ja ostan pidevalt.

näide:
Aktsia X – hind 100 – ost 5
Aktsia X – hind 75 – ost 15
Aktsia X – hind 30 – ost 25

jne..
Mida odavamaks läheb seda suurema positsiooniga kavatsen mina oma väljavalitud aktsiatesse rahad sisse liigutada.

Aitab nüüd monoloogitsetud küsimustikust ja laskugem asja kallale, ma tahaks selle postituse raames tuua veidi teadlikust mu lugejatele ja koondada mõned lingikogumikud omapoolsete selgitustega siia postitusse kokku.

Alustagem ettevõtlikest inimestest, kui sina või mõni su sõber on see õnnelik inimene kes on palgatöö seljatanud ja asunud oma ettevõttega igapäevast elatist teenima, siis praegu võib olla võrdlemisi kohutav situatsioon, kus raha ja kliendid on kadunud ei tea kuhu kohta. Äkki võib olla kasuks sulle või su sõbrale – Eesti ettevõtete kriisiabikeskus – EEKRI – Nende enda lehel oleva pressiteate sõnul on tegu järgnevaga:

“Koostöös Maakondlike Arenduskeskuste võrgustikuga on Saaremaa Turunduskoja eestvedamisel valminud kriisiabikeskus.ee online platvorm Eesti ettevõtete probleemide kaardistamiseks. See aitab hinnata ettevõtjate seisundit kriisiolukorras ning anda olulist sisendit riigipoolsete abimeetmete välja töötamiseks.”

Muideks, kogu kriisiabikeskus.ee platvorm löödi püsti kolme päevaga ja seda Garage48 raames.

Kui sina ise, su ettevõte, su sõber (saate aru küll kuhu ma sihin) olete kaotanud oma töökoha ja kaelas on pangalaen, siis tasuks uurida kuidas saaks maksepuhkust kasutada.
Hea ja põhjaliku töö tegi ära siinkohal Härra Roonemaa online-butiik Geenius.ee Ülevaade: mis Eesti pangad annavad koroonaviiruse tõttu laenudele maksepuhkust? | Rahageenius – Müts maha isand Belkini ees.

Lisaks kõigele eelnevale maksepuhkustele ja kriisiabidele ei tohiks meelest lasta meie loomeinimesi, inimesi kes teenivad oma tulud allikatest mida ei ole võimalik kriisi ajal külastada või kasutada (näitena jätsime just ära oma tütre kolmanda sünnipäeva, aga ei nõudnud raha tagasi). Jaan “Orelipoiss” Pehk korraldas Facebook Live’i vahendusel kontserdi, tegelikult täiesti tasuta, aga aktsepteeris ka annetusi. (Orelipoisi kontsert otseülekandes)

Mida ma eelneva lõiguga öelda tahtsin, oli see, et ehk selle koroona-pandeemia keskel leiame aega olla rohkem inimlikud ja sõbralikud ligimeste suhtes, märkame neid kes vajavad abi, aitame teineteist, hoiame meelt erksana ja nagu on öeldud juba oksendamiseni selle pandeemia kohta this too shall pass!

Seniks, aga, #StayTheFuckHome liituge cool-kid-mölanurgaga Telegrammis Telegram: Join Group Chat

Ja kui tõesti on tunne, et midagi pole kodus teha ja vägisi tahaks parki koiba sirutama minna, siis võta parem kätte mõni hea raamat või loe blogisid ja täienda oma teadmisi investeerimismaailmas.

Kui nüüd ikka veel oled nõutu, et mida siis lugeda – soovitused on siin, tee algust näiteks kodumaiste autoritega (pea meeles, et sellega toetad meie kohalikke inimesi nende rasketel hetkedel)

https://www.apollo.ee/kuidas-alustada-investeerimisega.html või otse Kristi kodukalt (mis tegelikult on parem variant isegi) https://kristiinvesteerib.ee/pood/

Jaak on teinud ka koroona-promõusshioni mille leiab lingilt – https://pood.roosaare.com/toode/rikkaks-saamise-e-raamatud-koos/ kus saad kõik RSÕ raamatud 30 € eest.

Lõpetuseks veidi korontsi huumorit ka

Image may contain: text that says 'Varsti keerame kella suveajale, siis saab tund aega kauem kodus istuda. lood'
Jaga mu möla