Jaanuar/Veebruar – 2020

Posted by
Lugemisele kuluv umbkaudne aeg: 3 minutit

Kõigepealt tahaksin paluda vabandust sügavalt ja siiralt, et ei jõudnud mitte kui üht rida kirja panna eelmisel kuul oma tegemistest ja toimetamistest, ka Jaanuar möödus võrdlemisi vaikimise tähe all. Tõsilugu on see, et müüsin maha endale kuuluvat kinnisvara ning seetõttu olid käed jalad tööd täis.

Aga aitab nüüd vabandustest, aeg on tegudeks ja Veebruar oli minu jaoks tegus kuu, investeerisin vist elus kõige rohkem (per kuu) ja tegin muudatusi päris palju oma portfelli, nüüd kõigest lähemalt.

Oma igakuistes kokkuvõtetes viskan pilgu peale praegusele seisule ja muutustele. Siinjuures mainin ära, et finantsvabaduseni pürgimine algas 2019 aasta keskpaigas, kuid investeerin aktiivsemalt aastast 2018.

Uued postistsoonid portfellis

InstrumentÜhik/Kogus
KO11
PFE7
SPCE5
IBIO100

Kaootliste numbrite hulgas on omajagu spekuleerimist (IBIO ja SPCE näol) küll, aga olen asunud ehitama ka võimekuse piires endale seda kaua mõeldud dividendi portfelli (KO ja PFE).

FinantsinstrumentVäärtus (Dets)Väärtus (Veebruar)Muutus (%)Muutus (€)
Aktsiad1445.62432.3368.26%986.73
Aktsiafondid1257.21231.1-2.08%-26.1
Ühisrahastus (Mintos)910.221028.1512.96%117.93
Ühisrahastus (EstateGuru)103.5205.598.55%102
III Sammas128.87120.64-6.39%-8.23
Kokku3845.395017.7230.49%1172.33

Portfelli seis

Sidehustle

Viimasel kahel kuul ei ole jõudnud sidehussli’da, aga plaanid on käigus suuremateks manöövriteks.

Muudatused

Muudatusi on piisavalt palju, et nendest kirjutada pikalt ja laialt.
Võtaks nad üksipulki lahti ja vaataks karule nö. kõhtu, et miks ma ühte või teist ticker’it üldse näppima asusin.

IBIO (iBio Inc.) – Meditsiiniettevõte, kes on asunud koroonaviiruse ravimit looma, sedapuhku on tegu täieliku spekuleerimisega, kuna firma suutis H1N1 viiruse ajal tulla välja omapoolse ravimiga ja aktsia tegi tohutu tõusu, siis loodan seda sel korral samuti.

SPCE (Virgin Galactic Holdings) – Bransoni idee vallutada kosmos, mulle idee meeldib, kõhutunde panus, spekulatsioon-maximalis. Eks näha ole kas Richard lõpuks ka õnnestub selle firmaga või viivad meid SpaceX’i kapslid ümber kosmose tiirutama. Aga minu arvamus on, et kasvõi väikse summaga võiks selles sektoris huvi üles näidata, kuidas see ütelung oligi – Space: the final frontier!

PFE (Pfizer Inc.) – Üks maailma suurim ravimitööstuse konglomeraat, kelle omamine oma portfellis pika perspektiiviga on igati mõistlik tegu minu meelest. Lisaks on tegu dividendi aristokraadiga, seega võib oodata temalt väiksemaid osamakseid läbi aastate minu kukrusse.

KO (Coca-Cola Co.) – Kes siis tsotsatsoolat ei teaks, üks suurimaid firmasid maamunal, annab tööd üle 62000’le inimesele üle maakera. Muideks, sellise töötajate arvu juures annaks KO tööd peaaegu tervele Tartule või veidi enamale hulgale inimestele kui seda on Narva rahva-arv. Samuti dividendi aristokraat, seega ostan teda ka tulevikumanu juurde.

Kokkuvõte

Kokkuvõtlikult on olnud tegus aastaalgus ja tuleb kindlasti üks väga huvitav 2020 aasta. Olen maja otsinguil, kuhu seada sisse end pikas perspektiivis ning eks ma hoian teid kõiki ka sellega kursis.

Jaga mu möla

2 comments

 1. Mis platvormi kasutad, et osta KO, PFE, SPCE?
  Ning, mis programmi kasutad, et teha selliseid kenad graafikud?

  Tore väike blogi, pikalt ootasin su uut postitust. Ise oma portfelliga sarnases suurusjärgu ja hea lugeda mida teised teevad, mõtlevad!
  Soovin palju edu ja edukaid investeeringuid!

  1. Platvormi osas olen katsetanud Interactive Brokersit, kuid see tundus esmajärgus (st. minu portfelli suuruse osas) veidi suur amps, et sellest kõigest läbi süüa ennast, seega otsustasin jääda kodumaise panga juurde ehk siis kasutan LHV teenuseid investeerimise tarbeks. Graafikute osas olen ehitanud endale Google Sheets’i ühe tabeli millest manan välja graafikuid. Kui selline portfoolio tracker tuleks teistelegi (näitaks sinule) kasuks võiksin ju mõelda selle vähe viisakamale kujule viimisest ja avalikuks tegemisest.

   Võid teada anda kas sul oleks soovi selle Google Sheets’i osas 🙂

   Suured tänud heade sõnade eest ja edukaid investeeringuid sinulegi! 🙂

   Kristjan.

Comments are closed.