2021 – pikk vaikus ja veidikene piinlik on olla (vaikuse pärast)

Posted by
Lugemisele kuluv umbkaudne aeg: 4 minutit

Suuremat sorti ahoi kõigile kes ikka ja jälle leiavad teekonna tagasi minu vägagi aeglaselt liikuva blogimehhanismini. Juba pikalt pole ma sõna võtnud avalikus meediumis oma portfelli osas. See on kõik tulenevalt mitmest erinevast faktorist ja elulisest keerdkäigust mis viimase aastaga läbi olen pidanud käima ja elama.

Võtsin veidi aega kõikide tegevuste kõrvalt, et turgutada oma tervist mis tundus ühel hetkel veidi hapuks minemast, kuid nüüdseks on kõik juba palju paremas korras, seega tunnen, et võin jätkata kirjutamist teile nii palju kui võimalik ja nii kuis jaksan.

Vahepeal juhtus elus ka muud huvitavat, näiteks müüdi mu praegune tööandja ja leivaisa maha ameerikamaal pesitsevale investeerimisfirmale Vista Equity Partners LLC. See omakorda tähendas väiksemat kasvu ka minu portfellile. Oma alalise elukoha Haapsalu linnas müüsin maha, jäädes selle tehinguga ka mõnikümmend protsenti kasumisse, tegin elu esimese kinnisvaraflipi eneseteadmata. Soetasin endale pikema perspektiiviga elamispinna tagasi Tallinna vahetuslähedusse, kus on ka oma aed ja muruplats olemas, ning tegin esimesi iduinvesteeringuid niisamuti.

Kõigest lähemalt… (peale ühte aastat ja ühte kuud täielikku vaikust siin blogis)

Annan teile kõigile kiire ülevaate oma investeerimistegevustest ja portfelli kasvust, õnneks olen vahepeal märkinud sisse oma suursugusesse excelisse kasvud ja langused, ning läbi selle saate teie ka nüüd näha kuidas ja mis juhtunud on.

Portfelli liikumine ajas

Kuna juba mainitud sai, et firma kus ma töötan muutis oma omanikku, siis võib eeldada, et sellest sai pisut hoogu ka minu portfell. Alljärgnevalt räägin veidi lahti mis kõik juhtunud on peale graafika ülevaatamist.

Viimati kui rääkisime, oli minu portfell väärt nii umbes 5000 krõbisevat eurot, tänaseks on see summa paisunud pea 40 000 rohkem krõbisevama euroni. Ütlematagi on selge, et oma 2020 investeerimisplaani suutsin ma viisakuse piires ära täita ja sellega võisin ma rahule jääda. Eriti just tänu sellele, et ma täitsin oma plaani täies mahus ära enne seda kui rahalaevad maabusid.

Uusi positsioone on portfellis rohkem kui mitu, aga tuues välja mõned ekstra head tootlikuse tekitajad, siis olen juurde ostnud SAB1L kamaluga, XOM, PGR, UNM, WFC ja ei ole pääsenud mina ka TSLA mullist. Need eelnimetatud on vaid mõned aasta jooksul soetatud aktsiatest, niipalju võin etteruttavalt öelda, et GME aktsia järgi “diamond-handima” ei läinud ja päris r/WallStreetBets‘i liikmeks ei astunud.

Küll aga katsetasin kätt veidi vabamal turusegmendil, milleks on kanep ja astusin kahe firmaga osalussuhtesse milleks on APHA ja CRON – üks neist on toonud üle 100% tagasi plussi ja teine istub vaikselt 50% miinuspoolel, seega kõik on kontrolli all, või siis mitte.

Sain ka tänu Rahakratile ühte privaatsemasse ühisrahastusse sisse, ning investeerisime käsikäes Eesti kinnisvara idusse, kui nii võib öelda. Sealt on tekkinud minu portfelli ka esimene ärilaen mille tulemusel igakuiselt tengelpung täieneb eurode võrra.

Tundub, et sel aastal võib neid divika rekordeid veel ees olla, seega hoian sõrmed igatepidi krussis ja vintis, et asi ainult ülesmäge läheks.

Mintose osalust oma portfellis hakkasin vähendama usu kaotamisest platvormi vastu ja jätsin sinna mänglema ringi ainult summa mis tõesti tundus niiöelda kaotamist väärt, sellest tulenevalt on minu P2P laenude osakaal portfellis ka tunduvalt vähenenud. Seda on kindlasti ka alljärgnevalt jooniselt viisakalt näha.

Tänaseks tõmbaks siinkohal otsad kokku ja üritaks oma blogil hinge sees hoida ka tulevikus, sest kirjutamisest teile olen ma tõesti puudust tundnud, ning tore oli taaskord jagada mõnda mõtet mis vahepeal peast läbi jooksnud on.

Loodame, et järmine kord 2022 ei kirjuta, seniks aga tšutšufrei!

Jaga mu möla